בחירת חברה לעבודה באוסטרליה

ישנן כל כך הרבה חברות הפרוסות ברחבי העולם ומציעות את טיבן לצעירים רבים על מנת להגשים את חלומותיהם בעבודה באוסטרליה. יש כאלה שיעשו הכל כדי למשוך אליהם עובדים בכל מחיר שהוא ויש את הצד השני שמראים את התמונה כפי שהיא, גם אם זה יעלה להם במחיר עובדים נוספים. בחירת חברה לעבודה באוסטרליה יכול להיות תהליך לא פשוט בכלל ,כל מי שרוצה להגיע לעבודה באוסטרליה ולהצליח בה, חייב להבין שזהו צעד קריטי ביותר, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. כל החברות בכללי מבטיחות את אותן התנאים, אבל לא כולן אכן מקיימות, למזלנו אנחנו חיים בעידן האינטרנט שהוא זה שיכול לתת עבורנו את הטון, אז הנה לכם כמה כלים לבחירת חברה איכותית באוסטרליה.

עבודה באוסטרליה - מאיפה מתחילים?

ככל שלחברה מסוימת יש ותק יותר גדול בתחום, יש לה יתרון גדול מאוד על פני חברות אחרות, אך לפני שאתם ממהרים בבחירת החברה שלכם, כדאי מאוד שתבררו אם אותה חברה שנמצאת בתחום כל כך הרבה שנים, קיימת עם אותו השם, כי אם לא, זה צריך להדליק לכם נורה אדומה ואולי אפילו יותר. ישנן חברות ממש טובות בשוק העבודה באוסטרליה שקיימות שנים על גבי שנים, אבל לצערן השם שלהן נרדף על ידי רשויות רבות ברחבי העולם. לעומתן יש את החברות שמשנות את שמן בגלל "אילוצים" כדי להישאר בשוק ולמשוך אליכם צעירים תמימים שאין להם שמץ בבחירת חברה בעבודה בחו"ל. יש לא מעט חברות שנמצאות אמנם הרבה שנים בתחום אבל בשל אי תשלום לעובדיה, לקניונים, חובות עצבניים וכו' שינו את שמותיהן, אז הישמרו מחברות שכאלה בעת בחירת החברה בחו"ל, וטרם תתהפנטו מוותק החברה היכנסו לאינטרנט ותבררו על השמות הטובים שלה.

מקום העבודה באוסטרליה - פרמטר הכרחי בבחירת חברה

יש לא מעט פרסומים באינטרנט וברשתות החברתיות של מעסיקים שמנסים למשוך לחיקם עובדים צעירים עם התירוץ שהמקום מרהיב ביופיו. צעירים רבים נופלים בבחירת חברה בחו"ל עם כל מיני קווי חשיבה מוטעים למיניהם. הם נוטים לחשוב שמקום שכיף להיות בו ולנפוש בו גם עושים בו כסף טוב, אז ההיגיון הלא הגיוני הזה לא עובד כך. מקומות רבים כבר מיצו את שוק העגלות בהם (דוגמא טובה לכך- מיאמי, הוואי). מקומות אחרים אמנם עוצרי נשימה וחובה על כל חובב טיולים לדרוך בו, אבל מבחינה כספית אי אפשר לעשות שם כסף (ארגנטינה, ברזיל). במקומות אחרים המטבע המקומי הוא חלש יותר מהשקל שזו גם כן טעות איומה (דוגמא טובה לכך- תאילנד). מקומות שעל פיהן עושה רושם שהכסף שם הוא בטוח, אבל עם מעט שיעורי בית תיווכחו לגלות שלא כך הם פני הדברים, מסיבות רבות כמו המשבר הכלכלי הגדול שפקד אותנו לפני כמה שנים ועד עכשיו מדינות רבות נמצאות באחוזי אבטלה בלתי נתפסים (דוגמא טובה לכך- ספרד). מקומות בהם האוכלוסייה המקומית לא פתוחה למוצרים חדשים וסנובית ביחסה לזרים (דוגמא טובה לכך- צרפת). כל אלה הם פרטים קטנים ששווה לבדוק בטרם קופצים על מטוס וטסים לחברה המבטיחה ביותר, אבל המיקום שלה מכור מראש. טיפ קטן ואחרון וחשוב בבחירת החברה בחו"ל- מקום שיש בו תיירות ישראלית גדושה הוא לא מקום טוב לעשות בו כסף!

עבודה באוסטרליה - לא כל חברה בחו"ל מתאימה לך

הימור מחושב, הוא שם המשחק, הרי לעולם אין לדעת אם בחירת החברה בה תגיעו לעבודה באוסטרליה היא מוצלחת או לא, כי לא משנה מה, לא כל חברה מתאימה לכל אחד, ישנם כל כך הרבה משתנים שיכולים להטות את הכף לכל כיוון שהוא. מה שמתאים לחברכם לא בהכרח מתאים לכם, לכן, גם כשאתם סגורים על מספר חברות, תיכנסו ותמשיכו עם שיעורי הבית, תבדקו על כל חברה את שני המרכיבים העיקריים (החברה עצמה והמיקום שלה) ואז תמשיכו עם כל השאר; תנאים, עמלות וכו'... אמנם זה נשמע דבילי, אבל שאר הפרטים לא החשובים ביותר, כי אם שני המרכיבים הראשונים לא טובים, כל השאר גם לא יהיה טוב. היכנסו לפורומים ותשאלו שאלות, תנסו להיכנס לפורומים באתרים שמפרסמים חברות רבות, כך יש פחות מסתננים ואלה שיענו לשאלותיכם נטולי אינטרס ויענו לכם מנק' המבט האובייקטיבית שלהם. יכול גם להיות מצב שאתם פשוט לא מתאימים לעבודה בחו"ל ולא משנה לאיזו חברה תטוסו, עדיין לא תצליחו להתברג לחלוטין, תדעו לקחת הכל בפרופורציות. מה שלא יהיה אל תוותרו מהר, אל תהיו שאננים, תמימים ובטח שלא פזיזים בהחלטותיכם...שיהיה לכם בהצלחה.

Comments are closed.