עבודה במלבורן – יומן מסע

לאוסטרליה המשגעת הגעתי לפני שנה מאז באופן תמידי אני מקבלת הודעות בפייסבוק, מחברים, בני משפחה ומכרים, וכולם כמובן מתעניינים לגבי עבודה באוסטרליה. אז הגיע הזמן לנצל את זמני הפנוי ולכתוב לכם בני ישראל היקרים מדוע אתם כל כך רוצים לטוס לעבודות באוסטרליה.

מידע על מלבורן

אני אישית עבדתי באוסטרליה בעיר מלבורן. זו העיר השניה בגודלה באוסטרליה אחרי סידני. מזג האוויר בעיר מתאפיין באקלים קיצוני בעונות השנה. אחד הדברים המהנים במלבורן הוא התושבים שבה. אנשים פשוטים שפשוט אוהבים לחיות את החיים. לפני שהגעתי לעבודה במלבורן טיילתי בעיר חודשיים, וגילתי כיצד מבקרים רבים כמוני נמשכים אל הקניונים, המסעדות, וחיי הלילה ובו זמנית מרחפים על ענן של שקט, רוגע מזן שלא רואים בארץ, ככה כשאין בעיות ביטחון כנראה... מלבורן זכתה בתואר העיר התיירותית באוסטרליה ומדי פעם מבקרים בה מליוני תיירים מדיי שנה.

סוגי עבודה באוסטרליה

התחושה היא שאזרחי אוסטרליה יצאו ממירוץ החיים המעיק, אותו מרוץ שכל שאר העולם המערבי נמצא בו תעתעה בהתחלה וחשבתי שהדבר היחיד שאני יכולה למצוא את עצמי עושה בעבודה באוסטרליה זו עבודה בחקלאות או קטיף. ואכן עבדתי שלושה חודשים בחווה במלבורן עד שהבנתי שלמרות כל הכיף וההנאה שבדבר כנראה שבחווה אני לא אמצא דולרים וכדי לעשות שינוי. לשינוי הזה קוראים- עגלות! כמו בכל מקום על הגלובוס תחום המכירות הוא המשתלם ביותר אבל גם המעיק והקשה. לעיתים נדמה שאתה קצת מוכר את נשמתך לשטן אבל בו זמנית העבודה באוסטרליה עם הלקוחות המקסימים והיענות שלהם לקנות פשוט ממכרת. החברה בה עבדתי מנוהלת מזה 6 שנים על ידי מורן וליאור, זוג מושבניקים שהיו האמא והאבא של כולנו. תמיד פירגנו, נתנו מרחב, האמינו בכל מוכר גם התותח ביותר וגם באלה שהתקשו קצת. מדובר בשני אנשים מקצועיים מיומנים שמצליחים לגרום לעובד ממוצע להישאר אצלם לפחות 9 חודשים וזה המון בשוק העגלות.

החיים בעבודה באוסטרליה

כמו בכל בר בחיים, בתקופת העבודה במלבורן יש רגעים מדהימים של הצלחה וכיף אבל לא מעט מצבים של קושי, תסכול, עייפות ועצבים. העבודה באוסטרליה בין אם במלבורן או כל עיר אחרת ואתם יודעים מה בכלל עבודה בעגלות לא משנה איפה בעולם היא עבודה מתישה אבל מצד שני מתגמלת, עבודה מלחיצה אבל מצד שני מרגיעה כשאתה מקבל מעטפה מפוצצת בדולרים מדיי שבוע.... אלה החיים ומה שעושה את החיים האלה לשווים הם אותם רגעים קטנים של אושר, הצלחה וגם ההתמודדות עם הקושי והאתגר.

Comments are closed.