החוויה שלי במלבורן

לעבודה באוסטרליה הקסומה הגעתי לפני חצי שנה מאז באופן תמידי אני מקבלת מיילים, הודעות בפייסבוק, טלפונים, של חברים מהתיכון ששמעו שנסעתי, הבת דודה של סבתא שלי, אח של חבר של אחותי, ילדה של חברים של ההורים בקיצור כל העולם ואישתו מתעניין לגבי עבודה באוסטרליה. נוסיף לכך את העובדה שהבוס שלי חופר לי שהוא רוצה שאני אכתוב קצת מידע על העבודה באוסטרליה בעיר מלבורן לחבר'ה צעירים שטרם הגיעו לחברה כל זה ביחד הביא אותי לשבת ביום חופש שלי, עם כוס תה ביד, סיגריה ביד השניה, לפטופ על הברכיים וכמובן ירוק מול העיניים ולכתוב לכם קצת על החוויה הזאת שנקראת "עבודה במלבורן".

עבודה באוסטרליה - מידע על מלבורן

מלבורן היא העיר השניה בגודלה באוסטרליה אחרי סידני והיא מונה כ-4 מיליון תושבים. האקלים שלה מתאפיין במזגים קיצוניים בעונות השנה. אחד הדברים הכיפיים במלבורן היא האוכלוסייה שבה, אנשים פשוטים שנעים על גבול השמרנות, והסטלנות בו זמנית. לפני שהתחלתי את העבודה באוסטרליה במלבורן טיילתי בה שלושה שבועות וגיליתי כיצד מבקרים רבים כמוני נמשכים אל זירת הקניות, המסעדנות, חיי הלילה והמוזאונים ובו זמנית מרחפים על ענן של שלווה, שקט, רוגע מזן שלא רואים בארץ הקודש הקטנה שלנו. אחרי סידני מלבורן זוכה בתואר העיר התיירותית באוסטרליה ומדי פעם פוקדים אותה המוני מטילים על מנת לטעום מהמגון העצום של מוקדי העניין, ולספוג מהאווירה היחודיות שבה.

עבודה באוסטרליה - סוגי עבודות במלבורן

התחושה שהתושבים באוסטרליה כיאלו יצאו מהמירוץ שכל שאר העולם המערבי נמצא בו קצת מתעתעת ומצאתי את עצמי עוסקת בכל מיני עבודות מוזרות של קטיף, חקלאות, עבודות בחוות באוסטרליה, טיפול בכל מיני חיות נדירות, האמת היה מגניב, נהנתי מאד, אבל ידעתי שבעבודה במלבורן טמון כסף גדול יותר מאשר לבזבז את כישורי בהשקיית עציצים. כמו בכל העולם תחום המכירות הוא הריווחי ביותר ולכן היה לי ברור שהגיע הזמן לעשות כסף גדול יותר מאשר להשקות עציצים (ואחר כך לעשן אותם.. 🙂 ). העבודה באוסטרליה בעיר מלבורן בחברת "דד סי פור לייף" החברה בה עבדתי מנוהלת מזה 6 שנים על ידי מיכאל וגדי, שני קיבוצניקים מקסימים שלפני שהם מוכרים, בוסים, מנהלים הם האמא והאבא של כולנו. כמויות האהבה, הפירגון, המרחב, האמונה, המקצועיות, המיומנות שהם מפגינים הפכה אפילו אותי, בחורה ממוצעת, חייכנית ושקטה ממעלה אדומים לחיית מכירות כן כן לא אכפת לי להשתחצן ולומר אני פאקינג עושה פה ימבה של כסף!!! קורעת את התחת אומנם כי אין מה לעשות עגלות זה לא קל אבל העבודה במלבורן היא פשוט השילוב המושלם בין חוויה של טיול יוצאת דופן ולבין פרנסה מ-ע-ו-ל-ה!!!

עבודה באוסטרליה - בין הקושי להצלחה

בתוך כל המכלול של החוויה הזאת יש רגעים קטנים של אושר ונגיעות קטנות של קושי. המרחק מהבית, הגעגוע למשפחה, לכלב, לחבר, לחברות, התובעניות של העבודה, העייפות המצטברת כל יום מחדש, החוסר חשק לפעמים לקום מהמיטה, העצבים מלקוח שנראה כמו גוש של חמאה ואחרי חצי שעה הוא אומר לך...”לא תודה, אולי פעם הבאה", העבודה במלבורן כמו כל עבודה אחרת בעגלות מלאה ברגעים של קושי, עצבים, ווואלה אתם יודעים מה, אלה החיים אבל מה שעושה את החיים האלה לשווים הם הרגעים האלה של האושר, של לקום בבוקר מול מרחבים עצומים של ירוק, שילוב עם כחול של נחל, ומגוון צבעים של פרחים, לשתות כוס קפה של בוקר עם אנשים שאני מחשיבה אותם כרגע ללא פחות ממשפחה אחת גדולה, שבראשה המנהלים המדהימים שלנו. ההצלחות האלה של עוד לקוחה מרוצה זה פשוט כיף, התחושה הזאת שאתה מתמודד עם הקושי ומתעלה עליו ובנוסף זוכה להנות מחוויה מטורפת מימי חופש שכל אחד מהם הוא הרפתקה אחרת של טעימה מנוף, אטרקציות, מסעדות, קניות, מפגש עם חיות נדירות ומה לא. בסך הכל אספתי המון חוויות ועשיתי לי אלבום תמונות דיגיטלי שישאר איתי כמזכרת לכל החיים שמעו אני יגיד לכם תאכלס שכחו מהכל ואם בחרתם עבודה בחו"ל אז עבודה באוסטרליה, תארזו תיק ובואו בלי יותר מידיי חרטות... פשוט מ-ד-ה-י-ם פה!!!!

Comments are closed.