היסטוריה על העבודה באוסטרליה

מי לא מכיר את אוסטרליה, מי לא חולם אותה, מי לא דמיין את עצמו עובד באוסטרליה, מטייל באוסטרליה או מעתיק את מקום מגוריו אליה. אוסטרליה ידועה בזכות החופים המדהימים שלה, הגולשים הבלונדינים, הקנגורו, הקואלות והאווירה הקלילה של החיים הטובים.
לא הרבה מכירים את ההיסטוריה של אוסטרליה, כיצד הגיע לעולם מקום שמשי, נעים ויפיפה כמו אוסטרליה, מי גילה אותה מתי ומי היה שם קודם.
החלטנו להעניק לכם קצת מידע שכל מי שנוסע לעבודה באוסטרליה או כל מי שנוסע לטיול באוסטרליה, חייב לדעת על הארץ המופלאה הזאת .
בשנת 1770 הגיע רב החובל קפטן ג'יימס קוק לחוף הדרום מזרחי של היבשת. בתחילת המאה ה17 יורדי ים פורטוגזים והולנדים עשו מיפוי לאוסטרליה. ג'יימס קוק גילה כי אוסטרליה הייתה מיושבת כבר לפני, במשך אלפי שנים ע"י ילידים כהי עור המכונים אבוריג'ינים.
אוסטרליה נראתה כמתאימה לכליאה של אסירים, ע"י הבריטים, נוכח הצפיפות בבתי הכלא כתוצאה ממלחמת העצמאות של ארה"ב. הבריטים החלו להגלות את הפושעים לאוסטרליה. התנאים שם היו קשים מנשוא והסוהרים היו אכזריים מאד.
מאמצע המאה ה-19 התחילו להגיע תושבים מכל רחבי העולם מרצון כתוצאה מגילוי הזהב בוויקטוריה. רבים מהתושבים האבוריג'ינים הוגלו מאדמותיהם, נרדפו ונרצחו ע"י המהגרים. בעקבות כך הוגבלה ההגירה
הנאמנות של אוסטרליה לבריטניה נשארה בעיניה והם נלחמו לצד בריטניה ותמכו בה בעיניים עצומות, גם במלחמת העולם הראשונה וגם במלחמת העולם השנייה. בעקבות קרב עקוב מדם במלחמת העולם השנייה לצד הבריטים כאשר בסיומו ארה"ב נחלצה לעזרתה של אוסטרליה, ממשלת אוסטרליה החליטה להשיב את ההגירה על מנת לחזק את אוסטרליה, להגדיל את מספר התושבים בה, בתקווה שתתחזק ותהפוך לארץ עמידה ומוגנת .
גם היחס לאבוריג'ינים השתנה והם קיבלו זכיות אשר מגנות עליהם והופכים אותם לשווים כמו כל תושבי אוסטרליה.
לאחר תהפוכות כלכליים במהלך השנים ושינויי מדיניות, היום אוסטרליה והכלכלה בה הפכו לחזקים ולשחקני מרכזים ברמה העולמית.

Comments are closed.