לימודים באוסטרליה – סיפור אישי

כשסיפרתי להורים שלי שאני מתעניינת בלימודים ועבודה באוסטרליה, הם לא כל כך אהבו את הרעיון, אבל תמכו בי, כי בסופו של דבר הם הבינו כמה זה חשוב לי. אחרי שההחלטה התקבלה הגיע הזמן לעבוד ולברר כמה שיותר מידע על לימודים באוסטרליה. רציתי לקבל מידע על התהליך שאצטרך לעבור כדי להתקבל לאוניברסיטה ובסופו של דבר לקבל אישור לימודים באוסטרליה. היה חשוב לי לברר גם על החיים במדינה הזו, האם אוכל גם לעבוד בזמן הלימודים על מנת שאוכל לפרנס את עצמי ולשלם את שכר הלימוד. בנוסף היה חשוב לי לדעת על הקהילה היהודית במדינה זו, היה ברור לי שארצה להתחבר ולהיות חלק מהקהילה בשנות לימודיי באוסטרליה, אולי זה גם יגרום לי להרגיש קצת יותר נוח ובבית, ולעזור לי עם הגעגועים לישראל.

שילוב בין טיול, עבודה ולימודים באוסטרליה

אחרי שסיימתי לשרת בצבא רציתי לעשות טיול ארוך ביעד אקזוטי בעולם, כמו שהרבה צעירים בגילי עושים. הרי צעירים רק פעם אחת, וידעתי שזה הזמן המושלם בשבילי לעשות את הטיול הזה, לפני שאני מתחילה את ההתחייבויות בארץ שכוללות עבודה, לימודים ומשפחה. מצד שני המשפחה שלי כל הזמן לחצה עליי שאתחיל ללמוד באוניברסיטה, וטיול שכזה הוא בזבוז של זמן. הלימודים האקדמאים הם עניין מאוד חשוב במשפחה שלי, וכל אחיי הגדולים התחילו ללמוד בגיל צעיר יחסית, והיום עובדים בעבודות מכובדות, ודי מסודרים בחיים. האמת שזה די בלבל אותי, לא ידעתי מה הדבר הנכון לעשות, שני הדברים היו חשובים לי. ידעתי שאם אתחיל ללמוד בארץ, ולא אטוס עכשיו, יכול להיות שאצטער על זה בהמשך, וארגיש שפיספסתי משהו. העניין הזה די הטריד אותי, התלבטתי ולא ממש ידעתי מה לעשות. רציתי לצאת לטיול ארוך באוסטרליה, ואז עלה לי הרעיון בו אוכל להינות משני העולמות, והוא לימודים ועבודה באוסטרליה.

מידע כללי על הלימודים באוסטרליה

מבחינת אישור עבודה באוסטרליה, בדקתי ומצאתי שלסטודנט זר מותר לעבוד 20 שעות שבועיות במהלך הלימודים באוסטרליה. זה לא הרבה במיוחד, אבל ההורים שלי היו מוכנים לעזור לי מהבחינה הכלכלית. כך שאוכל לממן את הלימודים באוסטרליה, ויהיה לי מספיק כסף גם לשכר דירה ואוכל. אפילו קצת הוקל לי שלא אצטרך להקדיש הרבה שעות של עבודה,  שיהיה לי זמן גם לנוח, לבלות, לצאת ולהכיר אנשים חדשים, שאוכל להינות מהשהות והחיים במדינה זרה. בנוסף שיהיה לי מספיק זמן להקדיש ללימודים באוסטרליה. המדינה מעונינת בסטודנטים זרים, וגיליתי שבאוניברסיטאות יש מערכת תמיכה רחבה לסטודנטים הזרים, על מנת לעזור להם להסתגל ללימודים במדינה. העזרה באוניברסיטה כוללת שרותי בריאות, יעוץ אישי וסיוע במציאת מגורים ותעסוקה. אוסטרליה עצמה היא מדינת מהגרים, שהגיעו ממדינות שונות, והפכו אותה לאחת מהמדינות הרב תרבותית בעולם. הסטודנטים הזרים באוסטרליה מתקבלים בברכה ע"י הסטודנטים האחרים, ולמרצים יש ניסיון בהוראת סטודנטים זרים. חוץ מזה, ישנם מגוון מקצועות מועדפים לימודים שאפילו זרים יכולים להנות בהם ממלגה, לצערי לימודי פסיכותרפיה לא ביניהם.

לימודים באוסטרליה מבלי לשכוח את המסורת

במהלך הלימודים באוסטרליה היה חשוב לי לקחת חלק בקהילה היהודית במדינה זו. הקהילה היהודית מונה כ 120,000 יהודים, רובם מתגוררים בערים סידני ומלבורן. אני גרתי בסידני והייתי מבקרת בבתי כנסת ופעילויות של הקהילה, וכך הכרתי יותר ויותר אנשים. היהודים שם התגלו כאנשים חמים, והרבה פעמים השמינו אותי לאכול איתם בשבתות ובחגים, הם די התלהבו מהעובדה שאני מישראל. ענף ההשכלה הגבוהה באוסטרליה הוא השלישי בגודלו. אוסטרליה היא מדינה בטוחה גם מהבחינה הפוליטית, גם מבחינת אחוז הפשע הנמוך בה. מהבחינה האישית, אוסטרליה סיפקה לי את הסביבה האולטימטיבית לחיפוש עצמי במהלך הלימודים באוסטרליה. נהנתי המון- הייתה לי דירונת קטנה ללא סלון אבל בגלל מזג האויר השמשי וקצת ריהוט גן שקיבלתי ממכרים מבית חבד, יצרתי לי סלון תחת כיפת השמיים ואהבתי את זה מאוד. המדינה מלאה במרחבים עצומים, נוף פראי וטבע עשיר. התרבות באוסטרליה מגוונת ומשלבת את העולם הישן עם העולם החדש והמודרני.

Comments are closed.