כשמתבוננים במפת אוסטרליה, ניתן לראות בקלות שאין לה מדינות שכנות, זו מדינה מבודדת לחלוטין ממדינות אחרות, וכל המקיף אותה הוא אוקיינוס. למעשה מדובר ביבשת בפני עצמה. אוסטרליה היא היבשת הקטנה בעולם, או האי הגדול ביותר בעולם, תלוי מאיזו נקודת מבט מסתכלים על זה. היבשת כולה נשלטת על ידי מדינה אחת. שני אחוזים מתושבי אוסטרליה הינם כהי עור, והם תושביה המקוריים של יבשת זו. כיום רוב האוכלוסייה כוללת את האדם הלבן מהמוצא הבריטי. עיר הבירה של אוסטרליה הינה קנברה, אף שרבים נוטים לחשוב שדווקא סידני היא בירתה, כיוון שהיא מפורסמת יותר בקרב תיירים המגיעים בהמוניהם לחופשות וטיולים מאורגנים. במפת אוסטרליה ניתן לראות שהיבשת מחולקת לשש מדינות ושני מחוזות. כל אחת מהמדינות השונות, המרכיבות את אוסטרליה, מחזיקה בפרלמנט וחוקה משל עצמה. ברמת העיקרון, רוב החוקים באוסטרליה הינם אותו הדבר, אך קיימים הבדלים בנושאים מסוימים בין המדינות השונות, כגון נהיגה, שתיית אלכוהול, עישון, וסמים.

התרבות האוסטרלית

התרבות האוסטרלית היא בעיקר תרבות מערבית, אך באופן טבעי, ניתן לראות שניכרות בה גם ההשפעות של הגאוגרפיה היחודית של יבשת זו. דברים נוספים המשפיעים על התרבות הם גלי ההגירה המאוחרים יותר לאוסטרליה, ממדינות שונות ברחבי יבשת אסיה. מאז התיישבות האדם הלבן באוסטרליה, התרבות בה מושפעת רבות מהמורשת הבריטית-אירית. וגם לתושבי אוסטרליה המקוריים, כהי העור, יש השפעה תרבותית למרות אחוזם הנמוך בקרב האוכלוסייה במדינה זו. גודלה, בידודה ומיקומה הגאוגרפי, כפי שניתן לראות בבירור במפת אוסטרליה, הפכו אותה לבית גידול ייחודי עבור צמחים ובעלי חיים. עץ האקליפטוס, הקואלה, הקנגורו והאופוסום חיים כולם בטבע באוסטרליה בלבד.

הכלכלה האוסטרלית

הכלכלה האוסטרלית היא אחת החזקות בעולם, זאת בעיקר בזכות שהכלכלה במדינה זו הינה תחרותית ופתוחה, למרות בידודה של יבשת זו, הנראה לעין במפת אוסטרליה והעולם זו הסיבה מדוע העבודה באוסטרליה כמו פופולרית. התוצר הלאומי של אוסטרליה מעניק לה מקום של כבוד ברשימה יחד עם המדינות המובילות באירופה וצפון אמריקה. אוסטרליה היא אמנם יבשת הנמצאת רחוק גאוגרפית, אך למרות זאת השוק האוסטרלי מעניק הזדמנויות מסחריות טובות. גודל היבשת הוא כגודלה של ארה"ב. החברה באוסטרליה הינה העירונית ביותר בעולם המתועש, כיוון שיותר מ- 85% מהתושבים בוחרים לגור דווקא בערים. היבוא למדינה הוא כ- 68 מיליארד דולר לשנה,שיעור הגבוה יחסית למדינות מערביות אחרות. לא ניתן להתעלם מהעובדה שמדובר בשוק מתוחכם, בו השפה המדוברת הינה אנגלית, והמנטליות במדינה זו הינה עסקית מערבית ומודרנית. אוסטרליה היא יצואנית הבשר והצמר הגדולה בעולם. כמובן שתעשייה בולטת נוספת היא ענף התיירות במדינה זו.

Comments are closed.