לעבוד באוסטרליה- החיים בסידני

עבודה באוסטרליה - אוכלוסיה

החיים בסידני הם משהו שקשה לתאר במילים . שמש ,חופים מדהימים ,קוסמופוליטן, מלא מועדונים ברים מסיבות ובעיקר אנשים יפים. האוכלוסייה בסידני מעורבת מאוד ויש בה הרבה מאוד מהגרים. סידני מפורסמת בתערובת אתנית מגוונת ומחצית מתושביה נולד בחו"ל ,כמעט 30% מהאוכלוסייה מדברים בשפה שאינה אנגלית. אסייתים, הודים, צרפתים, גרמנים, ברזילאים, אוסטרלים וכמובן ישראלים האוכלוסייה של העיר מונה כיום כ -4 מיליון בני אדם.

עבודה באוסטרליה - קהילה יהודית בסידני

בדיוק רחוב ליד החוף בונדאי (שזה החוף הכי מפורסם באוסטרליה) יושב לו בית חב"ד המרכזי של סידני ככה שאתם יכולים ללכת להשתזף בים לצאת מהחוף לפנות שמאלה לעבור את "סבבה" ,שזו מסעדה ישראלית שהאוסטרלים נורא אוהבים לאכול בה, יש בה חומוס ומוזיקה של עידן רייכל או אייל גולן ברקע להמשיך במעלה הרחוב לעבור את כל החנויות הישראליות שיש באזור (מה שמוכיח כמה שהיהודים חכמים שבחרו להתמקם במרכז של המרכז של סידני).

אופי העבודה באוסטרליה

העבודה בסידני מגניבה בדיוק כמו החיים בה. הקניונים נפתחים בשעה תשע ונסגרים בשש ,רוב האנשים הצעירים ילכו בקניון בלי נעליים או אפילו בלי חולצה כי הרגע חזרו מהחוף ושם באמת הכל כל כך רגוע שזה נראה הכי טבעי בעולם . בגלל שזו יבשת בצד השני של העולם אין לה את ההשפעה של אירופה כמו שיש לנו כאן. המשפט הכי נפוץ שאתם תשמעו שם זה את המשפט המפורסם “no worries “ שמשמעותו היא אין דאגות. שזו באמת המהות של סידני .. אין דאגות. לגלוש בבוקר בקיץ לפני העבודה, לצאת לשתות אחרי העבודה באחד הברים באוקספורד סטריט או בקינג קרוס (שזה המקום אם אתם רוצים מועדונים ואווירה קצת .. איך נקרא לזה למבוגרים יותר (למרות שהקהל שהולך לשם הוא בדרך כלל דיי צעיר ושיכור. לשבת באחד הפאבים לשתות פיינט של בירה ולהתנדנד הביתה. בגלל שאוסטרליה מוקפת מים בכל עיר אתם תמצאו ים או מפרץ או איזור ירוק שמלא אנשים שמתרחצים משתזפים או סתם מסתלבטים .. אז מי שרוצה עבודה באוסטרליה ,לתפוס שיזוף ולהכיר את העם הכי רגוע אז כל מה שנשאר לעשות הוא להזמין כרטיס לסבול בטיסה של יותר מ-20 שעות (תלויי בקונקשנים כמובן) ולהגיע לארץ הקנגרו.

Comments are closed.