ויזת עבודה באוסטרליה – Working Holiday Visa

אחד מצירופי המילים שילהיטו את מרבית אוכלוסיית העולם יהיה עבודה באוסטרליה. אוסטרליה נחשבת לאחת המדינות העשירות בעולם ולא בגלל האנשים החרוצים שחיים בה, אלא בגלל מקורות הזהב הרבים הקיימים בה. למעשה האנשים בה לא עובדים קשה, בכלל. בימים של שמש וגלים טובים מרבית בעלי העסקים יסגרו את החנות שלהם כדי לקפוץ לים ואחרי השעה חמש בערב כבר לא תוכלו למצוא חנויות פתוחות אלא רק מקומות בילוי קלילים. האוסטרלים המציאו את המוטו "No Worries" ועומדים בו לא רע בכלל, הם באמת חיים חיים חסרי דאגות וזו הסיבה שהעבודה באוסטרליה מושכת לא רק אותנו הישראלים אלא כל אדם מכל מדינה. הבעיה, אשרת העבודה לא ניתנת לכל אחד, או יותר נכון לומר, כמעט לאף אחד!!!

עבודה באוסטרליה - מהי ויזת W.H.V

ויזת W.H.V היא למעשה ויזה שניתנת למספר מוגבל של מדינות לצעירים בני 18-30, מטרת הויזה היא למעשה סוג של חילוף תרבויות. אותם צעירים מקבלים ויזת עבודה באוסטרליה לשנה עם אופציה להארכה, ויכולים לעבוד בכל תחום שבו יבחרו. אוסטרליה היא המדינה היחידה המאפשרת את הדבר הזה, לחיות ולעבוד חוקי במשך שנה במדינה שהיא לא שלך רק כדי שתוכל לקבל מעט מהתרבות של מדינה אחרת! חשוב להבין שהעבודה באוסטרליה לא משנה באיזה תחום בדרך כלל תהיה יותר רווחית מעבודה במדינות אחרות, הסיבה היא ערך המטבע הגבוה בשילוב עם שכר מינימום גבוה של 10 דולר אוסטרלי לשעה. כמו שכבר הבנו בהתחלה, המטרה של הויזה היא באמת לראות כמה שיותר תרבויות ולהכיר ולחוות אותן עד כמה שאפשר! לראות ישראלים שחיים עם צרפתים וצ'יליאנים באותו הבית ולפעמים באותו החדר הופך למראה סטנדרטי והגיוני וזה בדיוק היופי של חילוף התרבויות בעזרת ויזת העבודה באוסטרליה!

עבודה באוסטרליה - הליך הנפקת הויזה

המדינות המשתתפות בתוכנית W.H.V הן אנגליה, גרמניה, דנמבר, הונג קונג, אירלנד, אסטוניה, בנגלדש, איטליה, יפן, קוריאה, מלטה, הולנד, נורבגיה, שוודיה, טיוואן, צ'ילה, אינדונזיה, מלזיה, טורקיה, ארה"ב וקנדה. למעשה כל אזרח של אחת מאותן המדינות זכאי לויזת עבודה באוסטרליה אם הוא בטווח הגילאים המתאימים. הנפקת הויזה מתבצעת דרך האינטרנט בתשלום סמלי של 270$. החל מהרגע שקיבלתם את האישור, אתם יכולים לחפש טיסה ולהתחיל לעבוד באופן חוקי באוסטרליה, בכל עבודה שבה תבחרו ואצל כל מעסיק שתבחרו. חשוב להבין שהויזה אינה מוגבלת למקום עבודה אחד בלבד, אלא להפך, אתם יכולים להחליף מעסיקים באופן קבוע ואין עם זה שום בעיה!

עבודה באוסטרליה – איפה תגורו

אחת השאלות הגדולות שנשאלות לפני ההגעה לאוסטרליה היא איפה אני אשן בלילה, כשאתה מגיע בצורה עצמאית ולא דרך חברה מסודרת שיש לה דירות משלה הפחד הוא הרבה פעמים להיתקע בלי מקום לישון ולגור בו לכן בדרך כלל העצירה הראשונה של הישראלים שיגיעו לאוסטרליה יגיעו לבית חב״ד על מנת למצוא עבודה, מגורים וכל דבר אחר. חוץ מבית חב"ד ישנה אופציה נוספת, שגם ישראלים וגם לא ישראלים משתמשים בה, סוג של אתר יד-2 בחו"ל שכל קהילה בכל אזור משתמשת בו, האתר נקרא Gum Tree, ותוכלו למצוא בו דירות להשכרה, חדרים להשכרה, כלי תחבורה ופשוט כל דבר שעליו תוכלו לחשוב, כך שאם הגעתם למטרת עבודה באוסטרליה, לא תישארו בלי מקום להניח בו את הראש בלילה.

עבודה באוסטרליה - איפה תעבדו

מכיוון שהעבודה באוסטרליה חוקית לחלוטין ההמלצה החמה ביותר היא לחפש עבודה אצל מעסיק אוסטרלי ולא אצל מהגר. הסיבה היא כמובן עצלנותם של האוסטרלים, שעות העבודה אינן ארוכות והשכר נאה במיוחד. אפילו בעבודה של כמה שעות ביום במשך חמש פעמים בשבוע בחנות נעליים תוכלו להגיע למשכורת שנעה בין 3000-4000$ אוסטרלי בחודש. אולם אל תסתמכו על מציאת עבודה אצל מעסיק אוסטרלי כיוון שההעדפה תמיד תהיה לאוסטרלים! חשוב לזכור שגם אם עבודה בעגלות באוסטרליה הוא לא התחום שגורם ללב שלכם לדפוק וכמעט לצאת מבית החזה יש לכם אופציות נוספות! איסוף פירות, עבודה בברים, בתי קפה, חנויות, הובלות, מנעולנות, האופציות הן לא מוגבלות! אתם לא צריכים להסתתר ממשטרת ההגירה אלא להפך, אתם אפילו מוזמנים לחלק לשוטרי ההגירה כיפים!

עבודה באוסטרליה - משתלם לטוס עם ויזת W.H.V

בין אם בגלל החוקיות, התרבות, העבודה עצמה או הכסף, למי שיש את האופציה לויזת עבודה באוסטרליה פשוט משתלם להוציא אותה!!! מבחינת האופי, צריך להיות ממורמר, חסר יחסי אנוש, וחסר עניין בסביבה כדי לא להסתדר באוסטרליה. במקום שבו כל אדם יחייך אליך ויאחל לך בוקר טוב. העבודה באוסטרליה בוודאות מתאימה לכל מי שיודע איך למתוח שפתיים לחיוך מדי פעם והקטע הטוב ביותר הוא שגם אם הגעת וראית שלא הולך לך בעבודה, אתה יכול פשוט להמשיך הלאה למעסיק אחר שיציע לך עבודה בתחום שיהיה קצת יותר אתה וכך למעשה צברת ניסיון בנוסף לחוויה פשוט טובה! המסקנה - טוסו לאוסטרליה!!!!

Comments are closed.