עבודה בפרת’ – יומן מסע

מאז שהייתי ילדה קטנה חלמתי על עבודה באוסטרליה, לפעמים בתור שחקנית, לפעמים בתור זמרת, אבל מעולם לא חשבתי על עבודה כאופר.

תמיד ידעתי שאני אגיע לשם בשלב כזה או אחר, לחוות את החופים, לחוות את התרבות, והעבודה באוסטרליה נראתה לי מבטיחה מכל הבחינות. אז ככל שהשנים עברו והתבגרתי חקרתי עוד ועוד על הנושא. סיימתי את התיכון, הלכתי לצבא, השתחררתי וידעתי מה עומד להיות המקום הבא שאליו אני אגיע.

עבודה באוסטרליה - אפשרויות בחירה מאוד מצומצמות כשהתחלתי לקחת את הנושא יותר ברצינות מצאתי את עצמי בבעיה מאוד קשה והיא שאין לי דרכון אירופאי, ולכן הייתי צריכה למחוק מהראש את המחשבה שבכלל יש לי אפשרות בחירה, התחלתי לחפש עבודה בתחום היחידי שבו יכלתי לעבוד בצורה חוקית - אופר.

הסיבה לכך שהעבודה באוסטרליה כאופר הייתה יכולה להיות חוקית עבורי היא מכיוון שהמשפחה שעבורה הייתי אמורה להתחיל לעבוד מגישה בקשה לויזת עבודה בשבילי. אז החלטתי לסרוק את האינטרנט בחיפושים אחר משפחות יהודיות שמחפשות מישהי כמוני לילדים שלהם. נתקלתי בשלוש משפחות מקסימות, אחת מהן הציעה לי עבודה בפרת' - גן העדן של העולם המודרני, העבודה כללה מגורים אצלהם בבית וכמובן, טיפול בשלושה ילדים מקסימים שאין כמוהם בשום מקום אחר בעולם. הבן הבכור בן 6, ושתי תאומות שבדיוק חגגו את יום הולדתן השלישי.

עבודה באוסטרליה - התחלת התהליך אחרי שסיכמתי את תנאי העבודה מול המשפחה, התחלנו בתהליך של הוצאת ויזת עבודה באוסטרליה, התהליך כלל בתוכו המון טפסים, וראיונות בשגרירות אוסטרליה בישראל, בדיקות של השירות הצבאי שלי, וכמובן של תעודת הבגרות שלי, שיחות בסקייפ עם המשפחה באמצע הלילה כדי שהשיחות יוכלו להתבצע בזמן שהילדים עוד ערים, ובסה"כ, אפילו שהיה מעייף, הכל עבר די חלק. אחרי תקופה יחסית קצרה, קיבלתי אישור, וקיבלתי את הויזה המיוחלת. לא יכלתי לחכות כבר עד שאתחיל את העבודה בפרת'.

עבודה באוסטרליה - נחיתה רכה איך שנחתתי באוסטרליה, בני המשפחה הגיעו לאסוף אותי, הילדים היו מקסימים וקפצו עלי כאילו הם מכירים אותי כבר שנים, וזה באמת הרגיש גם לי ככה, אחרי כל כך הרבה שיחות מול המצלמה, ההורים העלו חיוך כשהם ראו את החיבור המיידי ביני לבין ילדיהם, מעולם לא חשבתי שיהיה כל כך פשוט להתחיל את העבודה באוסטרליה, עם חיוך מאוזן לאוזן ממש. הגענו לבית שלהם, או יותר נכון, לאחוזה, שם הם עשו לי סיור, הראו לי את המטבח, חדר הכביסה, החדרים של הילדים, החדר שלי, וכמובן חדר המשחקים. החדר שבו עמדתי לבלות את משך הזמן הכי ארוך במהלך תקופת העבודה בפרת'. באותו ערב יצאנו לארוחת ערב במסעדה לחגוג את ההגעה שלי, שלה ההורים חיכו בציפיה כל כך רבה. ואני התחלתי לעבוד כבר באותו יום, הדבר הראשון שעשיתי - סיפור לפני השינה לילדים.

עבודה באוסטרליה - תקופת העבודה במהלך השנה שביליתי בפרת' ראיתי וחוויתי המון, התחברתי לילדים כמו שלא התחברתי לאף אחד והרגשתי כמו סוג של אחות גדולה עבורם, עזרתי לילדון בשיעורי הבית ולימדתי את שלושתם עברית תקינה, כי העברית של ההורים לא הייתה הכי טובה בעולם, ראיתי עוד המון ישראלים שמצאו עבודה בפרת' אבל יכלתי להישבע שאף אחד מהם לא נהנה מהעבודה כמו שאני נהניתי. ברור שאלו סוגים שונים של עבודות, כי אני הייתי מחוברת למשהו שהוא קצת יותר מעמדה בקניון, אבל היה בזה משהו אחר לחלוטין. למדתי להוריד כמעט כל כתם אפשרי מהבגדים, והכרתי תרבות שהתאהבתי בה. יצאתי לשתי חופשות עם המשפחה ויצרתי לעצמי בית שני. ידעתי שזה קשר שיחזיק לנצח, ובתום השנה המשפחה הציעה לי להישאר לעוד שנה, כמובן שהסכמתי!!! בשנה השניה, הכרתי את מי שלעתיד יהיה ארוסי. כמובן שבהתחלה היה מאוד קשה כי העבודה עצמה היתה תובענית מבחינת שעות והייתי צריכה לדאוג לילדים באופן קבוע אבל למדנו להסתדר עם כל מה שקורה סביבנו ולשמור על הקשר שלנו בצורה הטובה ביותר.

עבודה באוסטרליה - סוף תקופה אחרי שנתיים של עבודה באוסטרליה, נפרדתי לשלום מהמשפחה וחזרתי לארץ, הבחור שלי - עבר לישראל כדי להיות איתי, פה הוא הציע לי נישואים אחרי שנה של מגורים ביחד. שמרתי על קשר עם המשפחה המאמצת שלי ובמקום לצאת לחופשות הרגילות שלהם הם יצאו לחופשות בישראל שבמהלכן אני הייתי זו שעשתה להם את הסיורים ולא להפך. אני לא יודעת איך אפשר לתאר במילים את מה שעבר עלי בשנתיים באוסטרליה, אבל אני יודעת ששום דבר לא יוכל לעולם להשתוות לזה, זו הייתה ללא ספק החוויה הכי טובה בחיים שלי !!!

Comments are closed.